Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

Snažím se brát život s nadhledem a lehkostí.
Občas je potřeba podívat se na věci s odstupem a v klidu vše promyslet.
Třeba nad hrnkem Jihlavanky. Já u kávičky vždycky dostanu ty nejlepší
nápady a o tom je i tenhle blog. Tak se inspirujte.

Obrázek dívky ve žlutém

Vánoční stres? Ne děkuji… raději kávu

Patřím mezi ty, kteří si broukají vánoční koledy už od první adventní neděle. A ačkoli i mě se občas začne lepit na paty předvánoční stres, stačí si dát kávičku, zhluboka se nadechnout, a zase je klid. Zjistila jsem ale, že káva vám před Vánoci může pomoci i jinak. Třeba když vyrazíte nakupovat vánoční dárky:

 

Jak jsem na tenhle zlepšovák přišla? Jednou se v nákupním centru konala ochutnávka Jihlavanky Espresso, která mi tak padla do noty, že jsem si od sympatických hostesek vyprosila pytlíček s porcí zrnek na doma. Samozřejmě s příslibem, že se vrátím pro celé balení. :)

Nejdřív jsem ale potřebovala koupit dárek pro mou kamarádku a rozhodla jsem se pro voňavku. V parfumérii to pro mě nikdy není procházka růžovou zahradou, ačkoli to zde občas po růžích voní. Všechny parfémy mi totiž začnou časem splývat, takže vybrat ten správný je těžší a těžší.

Ve chvíli, když už jsem opravdu nevěděla, jestli cítím ananas, nebo fialky, mě naštěstí napadla spásná myšlenka. Přivoněla jsem si k balíčku s kávovými zrnky a světe div se! Nos se mi rázem pročistil, a já mohla pokračovat ve výběru.

Kamaráda měla z voňavého balíčku velkou radost a divila se, jaký mám na dárky čuch. Netušila, že velkou zásluhu má právě espresso, pro které jsem se samozřejmě vrátila hned druhý den a od té doby na něj nedám dopustit. A to nejen při výběru vánočních dárků. :)

PS: Už brzy vám také ukážu, co všechno se dá dělat s kávovou sedlinou. Tak se těšte!