Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

Snažím se brát život s nadhledem a lehkostí.
Občas je potřeba podívat se na věci s odstupem a v klidu vše promyslet.
Třeba nad hrnkem Jihlavanky. Já u kávičky vždycky dostanu ty nejlepší
nápady a o tom je i tenhle blog. Tak se inspirujte.

Obrázek dívky ve žlutém

Kávová zrna

Ahoj!

Nedávno jsem narazila na krásnou cukrárničku a do oka mi ve výloze padl dezert ve tvaru kávového zrnka. Vypadal a chutnal tak báječně, že jsem si další nechala zabalit  na doma.

Večer se totiž měla stavit sestřenice Hanka, kterou čekaly za pár dní kulatiny, a já doma neměla nic ke kávě. S Hankou jsme si popovídaly a do detailu naplánovaly její oslavu. Mimochodem, po kávových zrnkách se jen zaprášilo, na talířku zůstal poslední kousek. Až mi bylo líto, že to není můj recept.

Nejlepší však bylo, když mi sestřenice zavolala a poprosila mě, abych tu dobrotu upekla na večírek. Kápla jsem božskou, že zrna nejsou moje dílo a slíbila, že je na oslavu v cukrárně koupím.

To by ale na dveřích nesmělo viset oznámení „Z provozních důvodů zavřeno“. Co teď? Vrátila jsem se domů a u kávičky se snažila vymyslet plán B. A najednou mě to trklo. Lépe řečeno káva probudila mé chuťové buňky a já začala dávat dohromady vlastní recept. A výsledek? Kávová zrnka jako z cukrárny! Možná ještě trošku lepší. Přece oslavenkyni nevypeču!

Podívejte se, nakonec to byla úplná brnkačka: