Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

Snažím se brát život s nadhledem a lehkostí.
Občas je potřeba podívat se na věci s odstupem a v klidu vše promyslet.
Třeba nad hrnkem Jihlavanky. Já u kávičky vždycky dostanu ty nejlepší
nápady a o tom je i tenhle blog. Tak se inspirujte.

Obrázek dívky ve žlutém

Kávové muffiny

Ahoj!

 Máloco mě tak baví, jako pečení na nejrůznější oslavy. Za život jsem upekla tolik dortů, že by se z nich dala postavit pěkně vysoká věž. :) Občas ale zkusím i něco netradičního, třeba kávové muffiny.

 

A tuhle dobrotu jsem upekla do práce na rozlučku s kolegyní. Nevznikla ovšem jen tak, původně jsem měla v plánu kávový dort. Když jsem ale večer před oslavou odcházela z práce, zjistila jsem, že někam zmizely skoro všechny dezertní talířky. Z jejich likvidace podezřívám jednoho nešikovného kolegu, kterému stále něco padá z ruky.

Doma samozřejmě pár talířků mám, ale rozhodně by nestačily pro všechny. Ve slabé chvilce jsem si představila, jak dort servíruji na papírových táccích jako párky v bufetu. Pak mě naštěstí napadlo něco mnohem lepšího.

Dostala jsem nápad upéct dezert, ke kterému nejsou talíře potřeba. No a kávové muffiny byly na světě. Donesla jsem je na rozlučku ve velké dortové krabici, každý si je bral do ruky, kávičku do druhé a zaprášilo se po nich dřív, než řeknete „porcelán po babičce“. A hlavně, nikdo pak nemusel mýt nádobí. :)